X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie Radio podpisało list intencyjny z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Czwartek, 17 maja 2018

Polskie Radio podpisało list intencyjny z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Polskie Radio i Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie oficjalnie rozpoczęły współpracę. 17 maja 2018 r. Prezes Zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala i Marcin Adamczewski – dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego – podpisali w Kurii Metropolitarnej w Warszawie list intencyjny, który inauguruje bliskie relacje pomiędzy instytucjami.

Jak zapisano w Preambule listu intencyjnego – punktem wspólnym dla obu instytucji jest troska o dziedzictwo Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, a podstawowym celem będzie jego utrwalenie oraz przekazywanie wartości i nauczania Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Uroczystość uświetnił swoją obecnością pomysłodawca Muzeum – ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski (Muzeum jako państwowa instytucja kultury współprowadzona jest przez Archidiecezję Warszawską). – Pragnę wyrazić radość, że to bezprecedensowe wydarzenie odbywa się tu, w moim domu – powiedział Arcybiskup.

Możliwość wspierania i popularyzacji przedsięwzięcia o tak doniosłym charakterze, jakim jest Muzeum dedykowane wielkiemu Papieżowi oraz Prymasowi Tysiąclecia, to dla kierownictwa i zespołu dziennikarskiego Polskiego Radia prawdziwy zaszczyt. Traktujemy ją jako wyraz zaufania dla profesjonalizmu i ideowości Polskiego Radia, które jako narodowy nadawca publiczny kształtuje swój przekaz w duchu patriotycznym i obywatelskim, zgodnie z polską racją stanu i na gruncie chrześcijańskiego systemu wartości – mówi Jacek Sobala, Prezes Polskiego Radia.

Dyrektor Muzeum Marcin Adamczewski podkreślił, że misją placówki jest transfuzja pamięci. – Musimy zrobić coś dla młodego pokolenia, które urodziło się po 2000 roku. Oni nie znają już Jana Pawła II, nie znają też Prymasa Wyszyńskiego. O ile kojarzą ich wizerunki, to głosów już nie znają. Ale dzięki Polskiemu Radiu ich głos przekażemy następnym pokoleniom – powiedział Adamczewski.

W myśl umowy Archiwum Polskiego Radia udostępni powstającemu Muzeum swoje zasoby nagrań m.in. z homilii, spotkań, wywiadów itp. zarówno Jana Pawła II, jak i Prymasa Wyszyńskiego.

Celem powołanego do życia w 2016 roku Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie jest umożliwienie spotkania wiernym z ich dziełem. Muzeum znajduje się na wysokości 28 metrów – w pierścieniu okalającym kopułę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W tym miejscu za nieco ponad rok zostanie otwarta wystawa główna Muzeum Jana Pawła II i Prymasa. Na 2000 metrów kwadratowych powierzchni muzealnej przedstawiona zostanie historia życia obu bohaterów na tle historii Polski i świata XX wieku. Wystawa obejmować będzie lata 1901–2005, a więc okres od narodzin kard. Stefana Wyszyńskiego do śmierci Jana Pawła II.

« wstecz